Poczucie bezpieczeństwa i pragnienie miłości…

Mówiąc o bezpieczeństwie trzeba nazwać to jako stan pewności, stabilności, spokoju i proces ciągle się zmieniający. Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Daniel Frei wyróżnił cztery rodzaje postrzegania bezpieczeństwa: stan braku bezpieczeństwa, stan obsesji, stan fałszywego bezpieczeństwa oraz stan bezpieczeństwa.

Osobiście chciałbym zaczerpnąć z nauk o bezpieczeństwie właśnie te cztery sposoby postrzegania bezpieczeństwa i odnieść się przy ich wykorzystaniu do miłości i odpowiedzeniu na pytanie, dlaczego boję się kolejnego związku i uważam, że będzie to kolejna przegrana.

Czymże jest pragnienie miłości i kto go nie ma? Pewnie każdy chciałby być zakochany i być kochanym. Jednak aby reguła zaistniała to muszą być odstępstwa od niej i pojawiają się osoby które swoim sposobem bycia (pewnie wg nich dobrym) robią ze swojego tyłka mienie publiczne. Mają do tego prawo, bo taka jest rola demokracji i prawa własności.

Ja postaram się dziś odpowiedzieć na pytanie, dlaczego boję się angażować w związek, choćbym bardzo chciał? Właściwie odpowiedź jest prosta – przeszłość… I postępując dość irracjonalnie staram się scalić poczucie bezpieczeństwa i pragnienie miłości.

Wracając do Daniela Frei’a i jego postrzegania bezpieczeństwa to pewnie znajduję się w stanie obsesji – czyli postrzegam nieznaczne zagrożenie jako duże. Właściwie rozumiem, ze nie każdy homoseksualista to potwór, który jak reszta będzie mnie chciał wykorzystać, ale mimo wszystko stan obsesji nie pozwala mi tak myśleć. Chciałbym wrócić do stanu bezpieczeństwa – czyli postrzegać w sposób prawidłowy świat, ludzi i zagrożenia płynące od nich. Jest to możliwe poprzez poznanie kogoś, kto nie powie mi po kilku tygodniach lub dniach – że to nie to… a stanowi obsesji powiedzieć:

„Fakaj boba wiejski racuchu” – Honeycutt.

Zapewne gdy przeczyta to ktoś, kto zajmuje się naukami o bezpieczeństwie zacznie się śmiać. Jednak kreatywność jest po to by łączyć każdą naukę z życiem codziennym. I nieść ludziom, którzy tego nie czytają – odpowiedź na ich pytania…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>